Jdi na obsah Jdi na menu
 


Plemena

17. 5. 2010

                        Hafling

 

                                                                 

                      Haflingové jsou výjimeční spojením temperamentu s klidnou povahou a spolehlivostí. Jsou učenliví a nenároční. Právem bývají označováni jako malí koně s velkým srdcem. Jsou houževnatí, velmi ochotní a pracovití, sami si vybírají nejjednodušší cestu i místo a dobu odpočinku. Výborně zdolávají těžké horské terény, dokáží si poradit s kdekterou disciplínou jezdeckého sportu.Jsou velmi krásní hlavně díky bílé hřívě která dopnuje tmavší tělo.

koník

SHETLANDSKÝ PONY                                                                                 

Popis plemene

Shetlandský pony je nejmenší ze všech britských plemen. Postavou je malý, ale velmi silný - relativně jeden z nejsilnějších koní světa vzhledem ke své velikosti (unese v sedle klidně i dospělého muže). Ceněnou ochranou proti nepřízni počasí je jeho bohatá hříva, ohon a  také srst, která v zimě narůstá dvojnásobně hustá.

  • Barva - základní zbarvení je vrané, běžní jsou i hnědáci, ryzáci a bělouši povoleni jsou také strakáči.

 

  • Výška v kohoutku - v průměru kolem 102 cm; minishetland do 86 cm.

 

  • Stavba těla - robustní, malý, podsaditý pony; malá hlava; široké čelo; tmavé oči; osobitý výraz; malé uši, široká huba s otevřenými nozdrami; mohutné, poměrně šikmé plece; krátký hřbet; svalnatá bedra,  široká, silná záď; tvrdá, dobře utvářená kopyta; bohatá hříva i ocas; hustá srst.

 

Mohou být tvrdohlaví, ale jsou inteligentní a reagují na správné vedení. Jejich chody jsou volné a rovné s charakteristickou vysokou akcí.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář